یکشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

بحران جهانی. جنگ، محیط زیست و بحران اقتصادی

انعکاس وضعیت سال ۲۰۱۸ ، پیش بینی سال ۲۰۱۹

در بسیاری از موارد، سال ۲۰۱۸ سال دردناکی بود؛ یک سال فرصت های از دست رفته، زمانیکه اوضاع بسیار خطرناکی را داریم. از لحاظ سیاسی، نظامی، اجتماعی، اقتصادی،

  مالی و یا محیط زیست، بشریت گام های عظیمی را به عقب برداشت، در حالیکه فرصت های بی پایانی را برای ایجاد شرایط متفاوت مثبت در جهان از دست داد.

بگذارید بطور خلاصه برخی از مراحل وخیم را شناسایی کنیم، با شروع بولتن دانشمندان اتمی که در ماه ژانویه تأکید می کنند که امسال هم اکنون شروع بدی داشته زمانیکه ساعت روز قیامت را به دو دقیقه تا نیمه شب، نزدیک ترینی که تا به امروز به روز " قیامت " رسیده بوده  است (و برابر است با سال ۱۹۵۳ زمانیکه اتحاد جماهیر شوروی سلاح هسته ای را مطابق با ظرفیت ایالات متحده منفجر کرد). ببینید، « اکنون دو دقیقه تا نیمه شب باقی مانده است ».

این تغییر منعکس کننده وضعیت خطرناک جهان ماست، به ویژه با توجه به تهدید تازه جنگ هسته ای و فاجعه مدام محیط زیست و آب و هوا. این حتی اشاره ای به حمله عظیم و بی رحم به زیست کره خاکی (جدا از محیط زیست)، و البته جنایات بسیار عظیم مداومی که بر علیه بشریت است نکرد.

برخی رویدادها و ویژگی های خاص و نا امید کننده سال ۲۰۱۸

۱ -  نخبگان جهانی با استفاده از گرد هم آئی های اصلی گروه 30 ، کمیسیون سه جانبه، بیلدربرگ و نشست اقتصادی جهانی، هم چنان به  برنامه ریزی، تولید و جنگ های مداوم ادامه می دهند، استثمار هرچه شدید تر در اقتصاد جهانی، تخریب محیط زیست و آب و هوا و بحران پناهندگان در میان بسیاری از اعمال خشونت آمیز، در پی یافتن قدرت، سود، امتیاز هر چه عظیم تر نخبگان.

۲ – سازمان های بین المللی (مانند سازمان ملل متحد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول) و دولتهای ملی با استفاده از نیروی نظامی، سیستم های حقوقی، نیروهای پلیس و سیستم های زندان در سراسر جهان برای دفاع از منافع نخبگان جهانی علیه اکثریت جمعیت انسانی از جمله آن افراد و سازمان هایی که به اندازه کافی متهوّر و برای مبارزه باقدرت، سود و حق ویژه نخبگان به چالش کشیده می شوند.

۳ – یک تریلیون و ۷۰۰ میلیارد دلار بطور رسمی در سراسر جهان برای تسلیحات نظامی به منظور کشتن انسانها و سایر موجودات زنده برای نابودی زیست کره هزینه شد. (1 )

با این حال، چنان هزینه های نظامی خارج از کنترل است که ایالات متحده در ۲۰ سال گذشته هزینه های نظامی به ۲۱ تریلیون دلار رسیده که حتی نمی تواند حساب کند یا حساب پس بدهد! بله این یک حقیقت است که سالیانه یک تریلیون دلار از جمله سال ۲۰۱۸ که بالا تر از بودجه ملی رسمی ایالات متحده برای قتل عام "از دست رفته" است. ببینید تنظیمات صندوق عمومی ارتش که به اندازه کافی مستند نشده یا تأمین نشده است، " آیا دولت ما ۲۱ تریلیون دلار از پول ما را بدون اینکه به ما گفته باشد هزینه کرده است؟ " و" پنتاگون (وزارت دفاع) نمی تواند در مورد ۲۱ تریلیون دلار حساب (اشتباه تایپی هم نیست) پس دهد ".     

۴ – جنگ و دیگر خشونت ها و بیدادگری های نظامی هم چنان در سراسر این سیاره با شرارت در بسیاری از کشورها و مناطق مختلف، به ویژه در خاور میانه و آفریقا ویرانی به بار آورد. اگر شما این را نادیده می گیرید، آنچه را که در یمن اتفاق میافتد، به عنوان " بدترین بحران جهانی {بشر دوستانه} در دهه ها " با سه چهارم کل جمعیت کشور یمن – ۲۲ میلیون زن، کودک و مرد – که به کمک های بشر دوستانه برای ادامه زندگی نیاز دارند " را توضیح دهید. نگاه کنید به موضوع " یمن: رئیس سازمان ملل متحد « نشانه هایی از امید » در بدترین فاجعه ساخته شده توسط بشر".

۵ – راضی نبودن با ماهیت و گسترش خشونت نظامی، با ضرباتی که هم اکنون آنها بر مردم در سال ۲۰۱۸ وارد آوردند، نخبگان هم چنان برنامه ریزی می کنند که چگونه آن را بطور مؤثر تر در آینده با تحقیق و توسعه هوش مصنوعی، که تنها یک تجلی از این: " یک مسابقه تسلیحاتی در هوش مصنوعی " است در حال حاضر توسط ایالات متحده، چین، روسیه و دیگر کشورها (از جمله انگلستان، اسرائیل و کره جنوبی) در حال شکل گیری ست و در تلاش هستند تا در زمینه تسلیحات هوش مصنوعی و ربا تیک به منظور بدست آوردن مزیت قطعی علیه رقبا این قدر که " هوش مصنوعی برای هر جنبه از جنگ، از تدارکات و نظارت برای شناسائی هدف و مدیریت جنگ استفاده شود. " (2 )

۶ – دولت ایالات متحده بطور یک جانبه از پیمان هسته ای میان محوری (آی ان اف) (که استقرار تسلیحات هسته ای میان محور را محدود میکند) خارج شد.

۷ – یکی دیگر از بخش های قابل توجه ای از ثروت مالی جهانی خصوصی – که محتاطانه توسط شبکه عدالت مالی در سال ۲۰۱۰ تخمین زده شده که بین ۲۱ تا ۳۲ تریلیون دلار و تقریبا بدون مالیات از طریق بزرگترین سیاه چال مالی جهانی که هنوز در حال گسترش است یعنی بیش از ۸۰ پناه گاه مالیاتی در خارج کشور (مانند شرکت غول پیکر در شهر لندن، جرسی، گورنسی، جزیره من، برمودا، جزایر کیمن، هنگ کنگ، نائورو، سینت کیتس، آنتیگو، تورتولا، سوئیس، جزایر کانال، موناکو، قبرس، جبل الطارق و لیختن آشتین) سرمایه گذاری شده است. این تنها ثروت مالی است. " سهم عظیمی از املاک و مستغلات، قایق های عظیم تفریحی، اسب های مسابقاتی، آجرهای طلائی – و بسیاری از چیزهای دیگر که به عنوان ثروت غیر مالی شناخته می شوند – که از طریق ساختمان های ساحلی جائیکه غیر ممکن است صاحب آن شناسائی گردد، صاحب هستند." (3 )

کنترل شده توسط نخبگان جهانی، وال استریت و دیگر بانک های هیولا حرکت این ثروت های عظیم را تحت حمایت دولت مدیریت می کنند. " کسب و کار آنها تقلب و سرقت عظیم است. " موقعیت های پناه گاه مالی بیشتر از اجتناب از مالیات دادن است. " تقریبا هر چیزی ادامه می یابد. " این شامل رشوه، قاچاق غیر قانونی، قاچاق پول، قاچاق انسان و قاچاق جنسی، فروش و معامله اسلحه، رو برداری زباله سمی، الماس های مناقشه وقاچاق انواع یا گونه های در معرض خطر، انجام قاچاقی معامله نرم افزار و سایراقدامات غیر قانونی بی پایان می باشد." (4 )

۸ – شرکتهای چند ملیتی جهان هم چنان با ادامه خشونت بی پایان (به طرق بی شمار) به دنبال سود بی پایان با هزینه انسانها (انسان و غیره) و زیست کره زمین با تولید و بازاریابی طیف گسترده ای از محصولات نابود کننده زندگی، از سلاح های هسته ای و انرژی هسته ای تا مواد غذایی بنجل، داروهای وابسته به داروسازی، سموم مصنوعی و گیاهان ناقص شده از نظر ژنتیکی بودند (جی ام او). این شرکتهای غول پیکر شامل آنهایی هستند که در صنایع زیر فعالیت می کنند: تولید کنند گان سلاح، بانک های عظیم و "گروه های صنعتی" آنها مانند کنفرانس بین المللی پول، شرکت های مدیریت دارایی، شرکت های سرمایه گذاری، شرکت های خدماتی مالی، شرکت های سوخت فسیلی (مانند ذغال سنگ، نفت و گاز)، شرکت های رسانه ای، شرکت های عظیم تکنولوژی، شرکت های بزرگ بازاریابی و روابط عمومی، شرکت های غول پیکر کشاورزی (مواد ضد حشرات، دانه ها و کود های شیمیائی)، شرکتهای عظیم وابسته به دارو سازی، بایو تکنولوژی (زراعت ژنتیک)، شرکتهای استخراج معادن، شرکت های انرژی هسته ای، شرکتهای چند ملیتی غذایی و شرکتهای آب. شما می توانید فهرست این شرکتهای عظیم را در این مقاله نام برده ببینید: (5 )

۹ – بیش از یک میلیارد نفر هم چنان تحت اشغال، دیکتاتوری و یا تهدید به حملات جنایتکارانه برای قتل عام زندگی کردند. به عنوان مثال، « ۵۰۰ سال به اندازه کافی دراز مدت است! جنایات انسانی در کنگو ».

۱۰ – ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار انسان (عمدتا در آفریقا، آسیا و آمریکای مرکزی و جنوبی) از گرسنگی جان دادند.

۱۱ – ۱۸ میلیون و ۲۵۰ هزار کودک در اثر جنگهای منطقه ای یا از گرسنگی مردند و یا به طرق مختلف جان سپردند.

۱۲ – ۸ میلیون کودک به منظور بردگی جنسی قاچاق شدند؛ در اعدام های وابسته به قربانی (مذهبی) پس از ربوده شدن به قتل رسیدند؛ تولید مثل به عنوان یک محصول پول ساز برای تجاوز جنسی، تولید پورنوگرافی کودکان و فیلم های انفیهزنی (که در آن کودکان در طی فیلمبرداری کشته می شوند)؛ بطور سنتی یا آئینی شکنجه و تجاوز توسط سگ های آموزش دیده برای این هدف. نگاه کنید به « " راز کوچولو کثیف " بشریت » (6 ): گرسنگی دادن، به بردگی درآوردن، تجاوز جنسی، شکنجه و کشتار کودکان ما.

۱۳ – ۱۰۰ ها هزار نفر به منظور بردگی ربوده شده و یا فریب داده شده اند که اکنون حق زندگی آزادانه را از ۴۶ میلیون انسان سلب شده، بسیاری از افراد محکوم شده – به ویژه زنان و کودکان – مجبور به زندگی برده جنسی، کار اجباری و یا به عنوان کودکان سرباز در خدمت جنایت کاران قرار گرفتند. (7 )

۱۴ – بیش از ۱۰۰ هزار نفر (به ویژه افراد شاغل در مقام طبابت یا وکالت فلون گونگ هستند) در چین، که در آن برنامه گسترده ای تحت کنترل دولتی انجام می شود، و با اجبار ارگان های بدن را به منظور فروش به افراد نیازمند به این ارگان ها داده می شود. (فلون گون یک مذهبی ست اقلیت در چین که سازمان جاسوسی آمریکا سالهاست آنها را علیه دولت مرکزی به منظور ایجاد اغتشاش در چین حمایت همه جانبه می کند – مترجم)

۱۵ – ۱۵ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر توسط جنگ، زجر و شکنجه یا قحطی آواره شدند. در حال حاضر ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر وجود دارند که بیش از نیمی از آنها کودک هستند و ۱۹ میلیون نفر از آنها بی وطن هستند که در سراسر جهان به صورت اجباری آواره شده اند و معمولا با شرایط نامطلوب و ناسازگار با مشکل مواجه می شوند. هم اکنون در جهان یک نفر در هر دو ثانیه با اجبار جابجا می شود. اگر باور ندارید ارقام را به یک نگاه مختصر ملاحظه کنید.

۱۶ – در نتیجه جنگ، شکنجه و آزار، بلایای طبیعی، کشمکش های داخلی، فقر و یا در نتیجه سیاستهای اقتصادی ملی توسط نخبگان، میلیون ها نفر در کشور خود بی خانمان شدند. آخرین باری که یک بررسی جهانی انجام شد – توسط سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۵ – حدود ۱۰۰ میلیون در سراسر جهان بی خانمان بودند. تا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر مسکن مناسب برای زندگی (در محله های کثیف و پر جمعیت شهر زندگی می کنند) ندارند. (8 )

۱۷ – ۷۳۰۰۰ از انواع موجودات زنده (گیاهان،  پرندگان، حیوانات، ماهی ها، دوزیستان، حشرات و خزندگان) بر روی کره زمین به سوی انقراض رانده شدند، با از دست دادن حشرات در سراسر جهان، از جمله گرده افشان های حیاتی مانند زنبورها، در حال حاضر بین ٪۷۵ تا ۹۰٪ بسته به انواع موجودات (گونه ها) از بین رفته اند. آیا اخیرا پروانه ای دیده اید؟ (9)

۱۸ – جدا از انقراض گونه های جهانی، زمین هم چنان « یک قسمت بزرگی از کاهش و نابودی جمعیت را تجربه می کند که پیامدهای منفی زیادی را برای عملکرد اکوسیستم و خدمات حیاتی برای حفظ تمدن به همراه خواهد داشت. ما این را به عنوان یک " نابودی بیولوژیک " توصیف می کنیم تا میزان فعلی وقوع ششمین انقراض مهم در حال وقوع زمین را برجسته کنیم. » علاوه براین، انقراض جمعیت محلی "  بیشتر از انقراض گونه ها است. اما، انقراض جمعیت، مقدمه ای بر انقراض گونه ها است، بطوریکه ششمین حادثه انقراض زمین بیشتر از اکثریت تصور شده است. " (10 )

۱۹ – قاچاق موجودات وحشی به ۲۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ رسیده، که بسیاری از گونه های در معرض خطر را به آستانه انقراض می کشاند. محصولات غیر قانونی حیات وحشی شامل طلا و جواهر، طب سنتی، لباس، مبلمان و سوغاتی و هم چنین بعضی حیوانات خانگی عجیب و غریب که اکثرا به مصرف کنند گان بی اطلاع و لاقید در غرب فروخته می شود. (11 )

۲۰ – ۱۶ میلیون از جنگل های انبوه مناطق گرم و پر باران تر و تازه نابود شدند (با بیش از ۴۰ هزار گونه درختان گرمسیری هم اکنون در حال انقراض می باشند). به « سنجش تخریب روزانه جنگلهای جهان »، « برآورد وضعیت حفاظت جهانی بیش از ۱۵ هزار گونه درختان آمازون » و « نیمی از گونه درختان آمازون » را ملاحظه بفرمائید.

۲۱ – مقادیر زیادی از خاک به دلیل ویرانی جنگل های انبوه مناطق پر باران و مقدار بسیار زیادی از هر دو جزء معدنی (ارگانیک) (مانند فلزات سنگین مثل کادمیوم، کروم، سرب، جیوه، نیکل و روی) و آلودگی های آلی (به خصوص مواد شیمیایی مصنوعی به شکل کود، سموم دفع آفات و علف کشها) نیز به خاک منتقل شد، بنابراین ماده مقوی آن از لحاظ غذایی کاهش یافت و میکروبها را درون آن کشت. ما هم چنین مقدار زیادی از خاک را با مواد زائد رادیو اکتیو آلوده کردیم. (12 )

۲۲ – نیروگاه هسته ای تپکو در فوکوشیما، ژاپن ۱۰۹ هزار تن زباله های رادیو اکتیو در اقیانوس آرام ریخت و شمار قابل ملاحظه ای از ماهی ها و دیگر موجودات دریائی را نابود کرد و مناطق وسیعی از اقیانوس را آلوده کرد. (13 )

۲۳ – استفاده انسان از سوخت های فسیلی به منظور سوخت هواپیما، حمل و نقل و وسایل نقلیه (به غیر از اهداف دیگر) ۱۰ میلیارد متر مکعب  (گیگاتون) دی اکسید کربن را به سمت جو زمین انتقال داد که ۲.۷ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۷ است. نگاه کنید به « بودجه جهانی کربن ۲۰۱۸ » و « انتشار گاز دی اکسید کربن در سال ۲۰۱۸ به رکورد جهانی خواهد رسید ». به عنوان یک تدبیر از نگرانی آنها، دولت های کنترل شده توسط نخبگان و شرکتها در سراسر جهان، در حال حاضر در حال طرح ریزی یا در حال ساخت یک هزار و ۳۸۰ کارخانه ذغال سنگ جدید هستند؟ این واقعیت دارد. یک هزار و ۳۸۰ کارخانه جدید ذغال سنگ در ۵۹ کشور. (۱۴ )

۲۴ – ۹۰ میلیارد حیوانات روی زمین و ۶۰ میلیارد حیوانات دریایی برای مصرف انسان کشته شده اند، بیش از ۱۰۰ میلیون حیوان برای آزمایشگاه به تنهایی در ایالات متحده کشته شده اند و دیگر مرگ و میر حیوانات در پناهگاه ها، باغ وحش ها و تفریحات ورزشی خونین که حیوانات در آن قرار می گیرند. علاوه براین ۴۰ میلیون از حیوانات برای جامه خز دار به هلاکت رسیدند. تقریبا ۳۰ میلیون از این حیوانات در مزارع خزانه ای کشته شده اند و حدود ۱۰ میلیون از حیوانات وحشی به دام افتاده و کشته شدند و ۱۰۰ ها هزار از خوک های آبی یا گوساله ماهی برای خز کشته شدند. (15 )

۲۵ – کشاورزی حیوانات برای مصرف انسان ۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن گاز دی اکسید کربن به جو کره زمین انتقال داد. حدود ٪۴۴ از گاز های گلخانه ای در قالب متان (که ٪۴۴ از انتشارات سی اچ ۴ انترو پوژنیک بود)، ٪۲۹ به عنوان اکسید نیتروژن (که ٪۵۳ از انتشارات نیتروژن اکسید انسانی) و ٪۲۷ به عنوان دی اکسید کربن (که ٪۵ از انتشار گازهای گلخانه ای انسانی بود). (16 )

۲۶ – استفاده انسانی از سوخت های فسیلی و پرورش حیوانات ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن (اکسید دی کربن معادل) اکسید نیتروژن را در جو زمین انتشار داد.

۲۷ – در نتیجه انتشار گازهای گلخانه ای قبلی و افزایش درجه حرارت تا حدود یک درجه سانتیگراد در دمای جهانی، موجب ذوب شدن لایه منجمد دائمی اعماق زمین در قطب شمال و کلاترایتهای یخ متان در زیر دریا، مقدار غیر متعارف متان بطور غیر مستقیم در طول سال ۲۰۱۸ به اتمسفر انتشار یافت (با مقداری که منتشر می یابد بیشتر از همیشه نزدیک تر به " انفجار" میرسد). (17 )

۲۸ – یخ در قطب جنوب به طوری در حال آب شدن است و طوری رکورد را شکسته که در سال ۲۰۱۸ ، ۲۱۹ میلیارد تن یخ از دست میدهد که در پنج سال گذشته سه برابر شده است. (18 )

۲۹ – مقدار غیر قابل شمارش از سموم زراعی کشاورزی، سوخت های فسیلی و سایر ضایعات به اقیانوس ریخته شده است که در نتیجه در تمام عمر اقیانوس زندگی موجودات را به شدت تحت تأثیر قرار میدهد- براساس برآورد دانشمندان، " سطح متناوب مواد شیمیائی سمی موجود در میان موجودات ته دریا " – و ایجاد " مناطق بی جان " اقیانوس: مناطقی که دارای اکسیژن کم برای حمایت از موجودات دریائی هستند. (19 )

۳۰ – حد اقل ۸ میلیون تن پلاستیک، از جمله ۲۳۶ هزار تن میکرو پلاستیک به اقیانوس ریخته شده است. " ورود مواد زائد پلاستیک از زمین به اقیانوس " و "پلاستیک در اقیانوس".

۳۱ – آبهای زیر زمینی و آبهای چشمه ها بیشتر تخلیه و آلوده شده اند. این آلاینده ها شامل باکتری ها، ویروس ها و مواد شیمیائی خانگی از سیستم های معیوب گندیده؛ زباله های خطرناک از محل های زباله های خطرناک رها شده و کنترل نشده ( که تنها در ایالات متحده بیش از ۲۰ هزار وجود دارد)؛ نشت از مواد دفن زباله مانند اسید باتری خودرو، تمیز کننده های رنگی و خانگی؛ آفت کش ها، علف کش ها و دیگر سموم در مزارع و باغ های خانگی استفاده میشود؛ اتلافات رادیو اکتیو از آزمایشات هسته ای، و آلودگی شیمیائی ناشی از شکستن هیدرو لیکی (20 ) در جستجوی گاز سنگ نفت زا، که حدود ۷۵۰ ماده شیمیائی و اجزای آن، برخی از آنها بسیار سمی و سرطان زا مانند سرب و انواع مواد نفتی قابل اشتعال استفاده شده است. (21 )

۳۲ – استفاده مدام از فعالیتهای پنهانی نظامی از ژئودینامیک – سم پاشی ده ها میلیون تن از فلزات بسیار سمی )از جمله آلومینیوم، بار یوم و استرانسیوم) و نانوکامپوزیت های خاکستر سمی ذغال سنگ (حاوی آرسنیک، تالیم، کلر، برم، فلور، ید، جیوه و عناصر رادیو اکتیو) به اتمسفر از هواپیماهای جت به منظور ایجاد تسلیحات در جو و آب و هوا – به منظور افزایش کنترل هر چه بیشتر نخبگان از جمعیت بشر به طور سیستماتیک ادامه یافته است. ژئودینامیک بطور سیستماتیک لایه های اوزون کره زمین را نابود می سازد – که مانع بخش مهمی از رسیدن اشعه خورشیدی به سطح کره زمین می گردد – و هم چنین تغییرات آب و هوای زمین را تحت تأثیر قرار می دهد و آب و خاک را با هزینه های باور نکردنی آلود می سازد و به سلامتی  و رفاه موجودات زنده و زیست کره ارضی صدمه میزند. (22 )

۳۳ – به عنوان یک نتیجه از مدل نا کارآیی عملکرد والدین و سیستم های سیاسی، فاشیسم در سراسر جهان هم چنان در حال افزایش است. (23 )

۳۴ – علیرغم وجود اعتقاد بر اینکه ما "حق داشتن حریم خصوصی داریم"، حریم خصوصی (به هر مفهومی از این کلمه)، در سال ۲۰۱۸ دیگر فرسوده شده است و در حال حاضر اصلا وجود ندارد، به ویژه با توجه به الفبای (صاحب گو گل). با هم، " او بر، اما زان، فیس بوک، ای باِی، تندر، اَپِل، لفت، فوراسکواِر، اربنب، اسپاتیفای، اینستاگرم، توایتر، انگری برُد...تلفن ها و کامپیوترهای ما را تبدیل کرده است به اشکالی که وصل شدند به یک شبکه نظارت گسترده شرکتهای عظیم. کجا میرویم، چه کاری انجام میدهیم، در چه موردی صحبت میکنیم، با کی صحبت میکنیم، و چه کسی را می بینیم – همه چیز ضبط شده است و در برخی موارد، وسیله نفوذ برای سنجیدن. " علاوه براین، با توجه به روابط یک پارچه گو گل با دولت ایالات متحده، ارتش آمریکا، سازمان جاسوسی سیا و تولید کنند گان عمده اسلحه ایالات متحده واقعاً چیزی نیست که شما بتوانید انجام دهید که توسط کسانیکه بخواهد بدانند، شما شناخته نشوید. اساسا گو گل یک شرکت قدرتمند جهانی با دستور کار سیاسی خود و مأموریت برای حد اکثر رساندن سود برای سهام داران است و تا حدودی این را با گسترش برنامه های نظارت دولت امنیت ملی در جهت نخبگان جهانی به دست می دهد. (24 )

۳۵ – حق آزادی بیان در سال ۲۰۱۸ از مردم مثل سابق گرفته شده است. برای تنها دو نمونه در ایالات متحده به تنهایی به " مارک لمانت هیل که از سی ان ان اخراج شده، سخنان وی در مورد فلسطین + مور " و " یک سخنرانی در مدرسه ابتدائی تگزاس، پزشک ویژه آسیب شناس نپذیرفت که سوگند نامه طرفداری از اسرائیل را امضا کند، که در حال حاضر در بسیاری از ایالت ها اجباری ست – بنابراین او کار خود را از دست داده است ".

۳۶ – اعتقاد بر این که ما بهتر از سیر تکامل میدانیم، انسان ها اولین نوزاد ویرایش شده ژنی را در سال ۲۰۱۸ به دنیا آوردند. (25 )

۳۷ – مقدار غیر قابل شمارش ناخواسته به ۱۰۰ تریلیون اقلام ناخواسته در فضا اضافه شد. (26 )

۳۸ – مقادیر غیر قابل شمارش از ضایعات انتی بیوتیک، ضایعات اتمی (هسته ای)، نانو ساختارها، ارگانیسم های مهندسی ژنتیک به محیط زیست کره انتشار یافت. (27 )

۳۹ – ادامه خشونت علیه کودکان – در این شرایط اطمینان حاصل می شود که مردم به این طریق بزرگ خواهند شد و خواهند پذیرفت (و کاملا ناتوان برای به چالش کشیدن) شرایط  نا کارایی و غیر عادی و دنیای خشونت آمیز را. (28 )

۴۰ – رسانه های اصلی متعلق به شرکتهای غول پیکر، صنایع آموزشی و سرگرمی هم چنان ما را از واقعیت ها منحرف ساختند تا اطمینان حاصل کنند که اکثر مردم نسبت به مشکل خود و نقش خود درآن بی توجه و فراموشکار باقی بمانند، یعنی در مورد پاسخگویی به صورت قدرتمند بی تفاوت باشند.

در حالیکه لیست بالا که از شکست های بشریت و زمین در سال ۲۰۱۸ صحبت میکند که رنج میبرد بسیار ناقص است، اما هم چنان شواهد واضح نشان می دهد که بشریت به سرعت در حال ورود به آینده جامعه دولتی ایکه در آن رنج فراوان و بی عدالتی وجود دارد که مخوف ترین شرایط در نوع خودش می باشد. خبر خوب این است که در با ره رشد شرایط فعلی، این دنیا با رنج بزرگ و بی عدالتی کوتاه مدت خواهد بود، زیرا انسانها خود را به فراز انقراض خواهند کشید. (29 )

اما، بطوریکه تصویر واضح و " متعادل " است: آیا در برابر این تهاجم، دستاوردهای دیگری صورت گرفت؟

البته، بدون شک گفته می شود که نخبگان جهانی، سازمانهای بین المللی (مانند سازمان ملل)، دولتها، شرکت ها و دیگر عوامل نخبگان هم چنان در پندار بیهوده و انکار، به طور بی پایان هر گونه ابتکاری را که نیاز به اقدام جدی برای شکاف یا قطع منافع شرکتها دارد، و یا بحث در مورد مسائل منحصر به فرد از پیامدهای ناچیز به آینده بشریت است دارد را مانع می شوند.

بطور خلاصه، من نتوانستم در طول سال ۲۰۱۸ برای رسیدن به توسعه و پیاده کردن صلح آمیز و صلح پایدار تلاشهای رسمی از جانب نخبگان پیدا کنم، اما شاید من نتوانستم چیزی در این مورد پیدا کنم.

با این حال، همانطورکه شما احتمالا متوجه می شوید، با بسیاری از مسائل بالا حتی مقابله هم نشده و حتی زمانیکه فعالیتی از جانب نیروهای مترقی صورت می گیرد، توسط نیروهای در گیر در تخریب به انحاء مختلف با دید محدود مانع ایجاد میگردد (به ویژه اهداف غیر مستقیم مانند آنهایی که در رابطه با پایان دادن به جنگ و فاجعه آب و هوایی)، استراتژی پیچیده (ضروریست تا تأثیر عمیقی بر یک مخالف عمیقا  سرسخت، بسیار سازمان یافته و با ر فرم، با لابی بی پایان از نهادهای نخبه، مانند دولت ها و شرکت ها، با وجود تمام این تلاش ها، براحتی جذب و نابود کردن اختلاف عقیده ما در تمام سطوح، همانطور که در نظر گرفته شده است – همانطور که مارک تواین یک بار اشاره کرد: " اگر رای گیری قرار است تغییری ایجاد کند، آنها اجازه نخواهند داد ما آنرا انجام دهیم ") و قصور در تصمیم گیری های دشوار برای ارتقاء راه حل های ضروری که " غیر معمول " هستند را ترویج می دهند.

اساسا این " تصمیمات دشوار " شامل نیاز حیاتی برای مبارزه برای جمعیت بشری، به ویژه در غرب می باشد، تا میزان مصرف خود را کاهش دهند – تا ٪۸۰ – هر دو انرژی و منابع هر نوع  را به عنوان ویژگی مرکزی هر استراتژی برای تخریب محیط زیست و آب و هوا، از زیر تضعیف کردن هرچه بیشتر سرمایه داری و از بین بردن عامل اصلی جنگ که شامل: کسب منابع قاهر (جابر) از خاور میانه و کشورهای در حال توسعه برای تولید کالاهای مصرفی و خدمات برای مصرف کنند گان غربی.

مادامی که ما در این توهم زندگی می کنیم که می توانیم به راحتی انرژی های تجدید پذیر را با سوخت های فسیلی و انرژی هسته ای جایگزین کنیم (یا در این پندار بیهوده باشیم که ۱.۵ درجه سانتیگراد بالای ماقبل دمای صنعتی  شدن تولید قابل قبول است یا اینکه ما دارای یک دوره تا آخر این قرن فرصت برای حل بحران آب و هوا داریم)، ما واقعیت اساسی را نادیده میگیریم که زیست کره زمین در محدوده های بسیاری در نتیجه استخراج بی نهایت از منابع طبیعی آن - مانند آب شیرین، مواد معدنی، چوب و مجددا سوخت های فسیلی – برای تولید مصرف کننده و ارائه خدماتی که فرا تر از انرژی هستند احاطه شده ایم.

بطور خلاصه، به عنوان مثال، ما جنگل های انبوه مناطق گرم و پر باران را نجات نمی دهیم، زیرا ما انرژی تجدید پذیر را تغییر می دهیم. ما باید تقاضا را برای محصولات منابع مصرفی که نیاز به منابع ورودی جنگل انبوه مناطق گرو و پر باران دارند را کاهش دهیم. ما باید استخراج مواد معدنی که برای تلفن های همراه، کامپیوترها، وسایل نقلیه، کشتی ها و هواپیما ها بکار می روند را متوقف سازیم، ما باید از استفاده از محصولات و استفاده از خدمات این مواد معدنی خود داری کنیم. ما باید خوردن گوشت و سایر محصولات حیوانی را متوقف سازیم. و بنابراین لیست ادامه می یابد.

پیش بینی سال ۲۰۱۹

به طرق مختلف، پیش بینی اینکه در سال ۲۰۱۹ چه اتفاقی خواهد افتاد دردناک است عمدتا به دلیل ساده بودن این کار: سال دیگر زمانی خواهد بود که فرصت های حیاتی که بسیار مورد توجه قرار می گیرند از دست خواهند رفت.

با توجه به دیوانگی نخبگان ثروت در جهان – (31 ) – که ادامه خواهد داد به راندن پویایی تولید یک ویژگی خاص ناامید کننده ذکر شده در بالا با همکاری فعال از عوامل خود در دولت ها و شرکت ها، همراه با یک جمعیت انسانی است که تا حد زیادی وحشت زده، از خود متنفّر و ناتوانی برای مقاومت – (32 ) این یک وظیفه ساده ایست برای پیش بینی آنچه که در سال ۲۰۱۹ اتفاق خواهد افتاد.

بنابراین اجازه دهید من ۴۰ رویداد یا ویژگی خاص ناامید کننده را برای سال ۲۰۱۹ را بینی کنم.

۱ – لیست بالا را ببینید

۲ – لیست بالا را ببینید

۳ – لیست بالا را ببینید

۴۰ – لیست بالا را ببینید

بنابراین، مگر اینکه با آگاهی از این اوضاع نابسامان و وحشتناک،  به عنوان یک وظیفه دست به یک مبارزه جدی و فعال بزنند، سال ۲۰۱۹ و چند سال بعد یعنی تا سال ۲۰۲۶ همه چیز در این سیاره به پایان خواهد رسید. ملاحظه کنید تحقیق در مورد « انقراض بشریت را در سال ۲۰۲۶ ؟ یک استراتژی آخرین تلاش نهایی برای مبارزه به خاطر بقای انسان » (33 ) که طیف گسترده ای از شواهد علمی و مدارک دیگر را ارائه می دهد که شما خودتان می توانید با تحقیق در نظر بگیرید که اگر این تاریخ ذکر شده نابهنگام یا قبل از موقع است.

واکنش قدرتمندانه

اگر در حال حاضر احساس می کنید قادر به پاسخگویی به این بحران چندجانبه قدرتمندانه هستید، به نحوی که تأثیر استراتنژیک داشته باشید، از شما دعوت شده است تا با عضویت در « پروژه درخت تب و تاب برای صرفه جویی در زندگی روی زمین » که طرح ساده ای را برای شما ارائه می دهد که بطور سیستماتیک مصرف خود را تا ۸۰٪ که شامل انرژی و منابع هر نوع - آب، انرژی خاکی ، سوخت حمل و نقل، فلزات، گوشت، کاغذ و پلاستیک – در حالیکه بطور چشم گیری گسترش و توسعه اتکا به نفس خود و محیط دور وبر خود در ۱۶ حوزه، بطوریکه همه مسائل مربوط به محیط زیست و آب و هوا بطور مؤثر مورد توجه قرار گیرند.  

توسط رابرت جی بیوروز- دوم ژانویه 2019 ، تحقیقات جهانی

Robert J. Burrowes

         

1 - See ‘Global military spending remains high at $1.7 trillion’  

2 - See ‘“Alexa, Launch Our Nukes!” Artificial Intelligence and the Future of War’.

 پیش از دما تولید صنعتی

4 - See ‘Trillions Stashed in Offshore Tax Havens’.

5 - ‘The Global Elite is Insane Revisited’.

6 - ‘Humanity’s “Dirty Little Secret”

7 - See ‘The Global Slavery Index’ and ‘46 million people living as slaves, latest global index reveals’.

8 - See ‘Global Homelessness Statistics’.

9 - See ‘Insect Decimation Upstages Global Warming’.

10 - See ‘Biological annihilation via the ongoing sixth mass extinction signaled by vertebrate population losses and declines’ and ‘Biological Annihilation on Earth Accelerating’.

11 - See, for example, Stop Wildlife Trafficking.

12 - See Soil-net, ‘Glyphosate effects on soil rhizosphere-associated bacterial communities’ and ‘Disposing of Nuclear Waste is a Challenge for Humanity’.

13 - See ‘Fukushima: A Nuclear War without a War: The Unspoken Crisis of Worldwide Nuclear Radiation’.

14 - See ‘NGOs Release List of World’s Top Coal Plant Developers’ and ‘2018 Coal Plant Developers List’.

15 - See ‘How Many Animals are Killed Each Year?’

16 - See ‘GHG Emissions by Livestock’.

17 - See ‘7,000 underground gas bubbles poised to “explode” in Arctic’ and ‘Release of Arctic Methane “May Be Apocalyptic,” Study Warns’.

18 - See ‘Antarctic ice melting faster than ever, studies show’.

19 - See ‘Our Planet Is Exploding with Marine “Dead Zones”’.

20 - (fracking)

21 - See ‘Groundwater contamination’, ‘Groundwater drunk by BILLIONS of people may be contaminated by radioactive material spread across the world by nuclear testing in the 1950s’ and ‘Fracking chemicals’.

22 - See ‘Geoengineering Watch’.

23 - See ‘The Psychology of Fascism’.

24 - See ‘Google Earth: How the Tech Giant Is Helping the State Spy on Us’ and the documentary ‘The Modern Surveillance State’.

25 - See ‘Why we are not ready for genetically designed babies’ and ‘China’s Golem Babies: There is Another Agenda’.

26 - See ‘Space Junk: Tracking & Removing Orbital Debris’.

27 - See ‘Junk Planet: Is Earth the Largest Garbage Dump in the Universe?’

28 - see ‘Why Violence?’ and ‘Fearless Psychology and Fearful Psychology: Principles and Practice’

30 - See ‘Human Extinction by 2026? A Last Ditch Strategy to Fight for Human Survival’

31 - see ‘The Global Elite is Insane Revisited’

32 - see ‘In Defense of the Human Individual’

33 - See ‘Human Extinction by 2026? A Last-Ditch Strategy to Fight for Human Survival’

سخنان اسماعیل بخشی در گردهمآئی کارگران هفت تپه

بخشی از برنامه مراسم یادبود رفیق علی صادقی (کاک ابراهیم) در هامبورگ

گفتگوئی با دکتر علی صادقی (کاک ابراهیم) و محمد اشرفی