شنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
گزارش دو آکسیون
رفقای عزیز!

گزارش اول

در تاریخ  17.6.2020 در هامبورگ آلمان اکسیونی جهت دفاع از زندانیان سیاسی و خواست آزادی همه آنها برگزار شد.  در این آکسیون سازمان‌های مختلفی از قبیل YDG، ATIF، MLPD، ICOR، YENDI KADIN شرکت کرده بودند که از طرف بعضی سازمان‌های دیگر پشتیبانی شدند. به علت شرایط کرونا و تحمیل شده از جانب دولت، این آکسیون نمی‌توانست خیلی گسترده

باشد ولی از پشتیبانی گسترده‌ای برخوردار بود.demo

در این آکسیون بعد از توضیح شرایط جهانی بعد از پیدا شدن کرونا، توطئه‌های امپریالیسم علیه سازماندهی نیروهای مترقی، تشدید گرایش به راست و فاشیسم در دولت‌ها و گسترش مبارزات مردم و گرایش آن به چپ، خواستار آزادی فوری تمام زندانیان سیاسیِ شد.

درخواست ویژه این سازمانها این بود که محاکمه ده کمونیست ترک که در مونیخ در حال اجراست قطع شود و زندانیان بدون قید و شرط آزاد گردند. پلیس آلمان همانند پلیس آمریکا و دیگر کشورها، در سرکوب مبارزین کوچکترین تزلزلی از خود نشان نمی‌دهد. در تظاهرات ۲۰ هزار نفره که به مناسبت پشتیبانی از مبارزات ضد نژاد پرستی در آمریکا، در هامبورگ برگزار شد، پلیس به تظاهرات حمله کرد و ۳۵ پناهنده را بازداشت نمود. آن‌ها را ساعت‌ها در بازداشت نگهداشت و برای تفتیش، لخت مادرزاد نمود. بعضی از این بازداشت شدگان نوجوان بودند و نمی‌توانستند حتی این مسأله را برای اعضای خانواده‌شان تعریف کنند. امروزه تظاهرات علیه اجحافات و مظالم سرمایه‌داری در حال گسترش و تعمیق است. در روز 20.6.2020 مجسمه لنین در شهر Gelsenkirchen و رو به روی دفتر مرکزی MLPD نصب می‌شود. فاشیست‌ها و جریانات راست نیز در این شهر خیلی قوی هستند و خیلی تلاش کردند مانع این کار شوند ولی حزب کمونیست مارکسیست - لنینیست آلمان توانست با مبارزه این امر را تحقق بخشد.

گزارش دوم

کنسرن Airbus بزرگترین کنسرن هواپیما سازی  جهان است. تا دو سال پیش boeing پیشتاز در این زمینه بود ولی از دو سال پیش Airbus پیشتاز است. این کنسرن عظیم همانندairbus همپالگی‌های خود در تلاش است که بار بحران اقتصادی خود را بر دوش کارگران منتقل کند. ولی کارگران این توطئه‌ها را خوب میشناسند. در روز ۸ سپتامبر ۲۰۲۰ در محوطه جلوی کارخانه Airbus در هامبورگ صدها کارگر که بخشی از آن‌ها در تصویر پیداست، میتینگ سالانه خود را برگزار کردند. در این میتینگ علاوه بر IGM (سندیکای کارگران صنعتی) گروه‌هائی از جمله ICOR و  MLPDنیز حضور داشتند. IGM بر مبنای خصلت سازشکارانه‌اش کارگران را به دو دسته تقسیم کرده بود. دسته‌ای ماشین سوار که از در کارخانه در میآمدند و آرام آرام حرکت میکردند. این کار حدود ۲۵ دقیقه طول کشید. حدود ۵۰۰ اتومبیل از میان جمعیت گذشت بدون کوچکترین تأثیر مثبتی در ادامه مبارزه. کارگران خسته شده بودند و چیز نو و پیشرونده‌ای را طلب میکردند. نمایندگان IGM با بیانات اکونومیستی و سازشکارانه خود نتوانستند انرژی انباشت شده در کارگران را آزاد کنند. پس از صحبت آن‌ها، وقت تمام شد و کارگران ناراضی‌تر از گذشته به کار خود بازگشتند.

ترانسپارنت سفید در تصویر از MLPD  و پرچم‌های کوچک از IGM است.

با درودهای فراوان

در زمینه مالی ما را یاری دهید

سخنان اسماعیل بخشی در گردهمآئی کارگران هفت تپه

بخشی از برنامه مراسم یادبود رفیق علی صادقی (کاک ابراهیم) در هامبورگ