شنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۹

برنامه فوری ام ال پ د در رابطه با بحران کرونا
حزب مارکسیستی لنینیستسی آلمان (ام.ال.پ.د.) در تاریخ 16.03.2020 اطلاعیه ای تحت عنوان: برنامه ی فوری ام.ال.پ.د. در رابطه با همه گیر شدن کرونا منتشر کرد.
„Sofortprogramm der MLPD zur Corona-Pandemie“
برنامه فوری ام.ال.پ.د. در رابطه با همه گیر شدن کرونا
همه گیر شدن کرونا، باعث بحران بهداشتی هیجان انگیزی در جهان گردید. شرایط غیرعادی احتیاج به

اقدامات غیرعادی دارد. ام. ال.پ.د. بلافاصله در مراحل اولیه با پذیرش کامل مسئولیت وارد عمل شد. حزب با یاد قربانیان وبا آرزوی سلامتی و بهبودی سریع برای بیماران، بهترین محافظت ممکن را در برابر خطر عفونت آرزو می کند. مشکل اصلی در حال حاضر در آلمان باز تولید وگسترش تساعدی ویروس است. سیستم های بهداشتی، چنان قربانی کسب حداکثر سود کنسرن های داروئی و بهداشتی شده اند که در مرز انهدام قرار گرفته اند. در ایتالیا، سیستم مراقبت های بهداشتی آنقدر تحت تأثیر قرار گرفته است که پزشکان باید در معالجه بیماران انتخاب کنند، کدام بیمار را معالجه و کدام بیمار را به حال خود، تا مرگ، رها سازند.
خواستهای ام.ال.پ.د.:
◆ ایجاد 150.000 موقعیت شغلی، دوبرابر کردن امکانات آموزشی در عرصه پرستاری و در بخشهای مراقب های ویژه در آلمان!
آنچه که باید مورد نقد واقع گردد این است که دولت فدرال و انحصارات تلاش می کنند با سوء استفاده از بحران کرونا، صدمات ناشی از بحرن را به دوش توده های مردم انتقال دهند. می کوشند صدمات ناشی از بحران جدید اقتصادی و مالی جهانی که از اواسط سال 2018 گریبانگیر آنها شده است را در سایه کرونا بپوشانند. ام. ال.پ. د. اعلام می کند: بیکارسازی، تشدید استثمار در کارخانه، به صحنه آوردن ارتش برای تشدید محدودیت های دمکراتیک باید متوقف گردند.
◆ تلاش برای انتقال نتایج حاصله از بار بحران محیط زیست، بحران اقتصادی و مالی جاری، به گرده طبقه کارگر و زحمتکشان باید متوقف گردد. تنها پاسخ برای نجات از هرج و مرج بحران های سرمایه داری، آلترناتیو سوسیالیستی است!
در نتیجه اتخاذ سیاست های چرخش به راست دولت ها، بسیاری از آنها که مطابق اصل "کشور من اول " کار خود را آغاز کردند، فعالیت ها و کارهای تحقیقاتی تحت الشعاع رقابتهای ناسیونالیستی قرار گرفت. این مسئله راه حل جهانی برای تولید واکسن را بطور چشمگیری دشوار می کند. به طوری که رئیس جمهور آمریکا ترامپ جرات پیدا می کند، یک میلیارد دلار به شرکت بیوتکنولوژی Tübingen Curevac پیشنهاد دهد فقط به این جهت که واکسنی را که علیه کوید 19 اعلام کرده است، منحصرا در اختیار ایالات متحده آمریکا قرار دهد!
◆ سیاستمداران و دولت‌هائی که چنین اعمال خودخواهانه و شوینیستی اعمال می کنند باید فورا استعفا داده و مجازات شوند!
گروه های تعیین شده برای حل بحران در دولت‌های فدرال و ایالتی، هر نوع تصمیمی را جهت محدودیت های زندگی خصوصی شهروندان انخاذ می کنند، در حالیکه تولید بزرگ در کارخانجات باید روند عادی خود را طی کند.
جلسات مجمع عمومی در کارخانه ها و هر نوع تظاهرات ممنوع میگردند درحالیکه تولید روند عادی خود را حفظ کرده و کارگران موقت به طورگسترده اخراج می شوند. کلیه این اعمال غیر مسئولانه نشان می دهند که در مرکز سیستم سرمایه داری فقط سود مطرح است و برای انسان ارزشی در نظر گرفته نمی شود. در ایتالیا اعتصابات مستقل برای توقف تولید به خصوص در کارخانه فیات، گزارش شده است که بعضا موفقیت آمیز بوده اند.
خواستهای ام.ال.پ.د.
◆ توقف بلافاصله تولید کارخانجات صنعتی، حمل و نقل و ادارات به جز آنهائیکه به احتیاجات و ضروریات زندگی اجتماعی مربوط می باشند. محدود کردن شدید تولید که خود، سیاست های منفعت طلبانه زیست محیطی را دنبال می کند.
◆ مرخص کردن کارگران و کارکنان با پرداخت کلیه حقوق و مزایا و بدون استفاده از مرخصی آنها!
◆ پایان دادن به طبقه بندی های شغلی: همسان نگری به مدیران، کارگران خط تولید و نظافت چی ها.
دولت فدرال و دولت های ایالتی طبق نظرات نخست وزیر، لاشت (نورد راین وست فالن) خواستار همبستگی و تمایل به انجام فداکاری هستند - اما فقط همبستگی و فداکاری که از طرف مردم صورت گیرد. به دلیل قانع کننده ی تعطیل بودن مدارس و مهدکودک ها، خانواده ها اغلب در وضعیت سختی قرار دارند. بسیاری از افراد سالخورده و بیمار با ترس زیادی زندگی می کنند، از خانه خارج نمی شوند. (برخی به حق) اما همه با اجبار به تحمل تنهائی.
فراخوان ام. ال. پ. د.
◆ کمک های مالی دولتی و مراقبت های اضطراری به خانواده ها برای مراقبت از کودکان و سالمندان! تأمین بودجه برای هزینه های زندگی والدین در صورت عدم یافتن گزینه های دیگر برای مراقبت از کودکان!
◆ همبستگی و کمک متقابل به عنوان نظم روزانه: سازماندهی و کمکهای همسایگی در محله ها!
◆ افشاء قاطع در مقابله با احتکار، خودخواهی، وحشت اندازی، در عین حال رفتار بی رحمانه علیه کم اهمیت دادن به اوضاع!
کمکهای نامحدود به شرکت ها قول داده شد. اما در عملا نشان داده شد که کمک ها برای مشاغل کوچک، با وجود موانع اداری تقریبا غیر قابل عبور، امکان پذیر نیست، در حالی که انحصارات در حال پر کردن حساب های خود هستند.
خواستهای ام. ال. پ. د. :
◆ مشاغل كوچك، و متوسط ​، سالن های كنفرانس، رستوران ها و مشاغل گردشگری باید به طور کامل مورد پشتیبانی قرار گیرند!
علل این بیماری به طور گسترده ای مورد بحث قرار گرفته است. تئوری های توطئه ی ناپایدار مقبولیت نیافته – در عین حال هر بحثی نباید به عنوان تئوری توطئه رد شود. باید به این سؤالها پاسخ داده شوند: آزمایشگاه تحقیقاتی (احتمالاً) در محل مبدا، ووهان، چه نوع آزمایشگاهی است؟ آیا کوید-19 منشا مصنوعی دارد؟ تاثیرات متقابل آن با بحران های زیست محیطی چیست؟
◆ خواست های ام. ال. پ. د.: پایان دادن به خودخواهی ملی در زمینه تحقیقات، علل، تشخیص و درمان! با شرکت در بحث علمی، گسترده و قابل درک!
در این جا فرومایگی و عدم توانائی سیستم جهانی امپریالیسم آشکار می شود. در واقع اما پیش شرط های مادی برای روابط گسترده جهانی، مباحث علمی، تشخیص و معالجه همچنین پابرجائی نا متمرکز پروسه های اساسی علمی با کمک دیجیتالی کردن، در تاریخ بی سابقه است. تنها در سوسیالیسم که توسط تغییر انقلابی جامعه می توان بدان دست یافت، این ها می توانستند برای مراقبت های بهداشتی سریع، تاثیر گذار در کل جهان و مورد استفاده در کل جهان قرار گیرند.
◆ بحث های گسترده در رابطه آلترناتیو در جامعه را، با شعار "به ضد کمونیسم فرصتی ندهید" باید آغازکرد.
◆ به سازمان یابی خود پرداخته، همکاری و وحدت با سازمانهای فراحزبی را از ضروریات روز بشمار آوریم.

در زمینه مالی ما را یاری دهید

سخنان اسماعیل بخشی در گردهمآئی کارگران هفت تپه

بخشی از برنامه مراسم یادبود رفیق علی صادقی (کاک ابراهیم) در هامبورگ