3. دسامبر 2023

زلزله

ایران ،ترکیه وسوریه  در خشم طبیعت مردمانش بر سر حاکمان بی مروت و دزد وناتوانشان فریاد می کشند. ده ها هزار نفر کشته و صدها  هزار نفر زخمی و هنوز زیر آوار. میلیون ها نفر ناظر غم انگیزترین لحظه های زندگی برای کودکانی که پدر و مادرانشان را از دست داده اند، مادرانی که شیون کنانان در پی کودکشان با چنگ خاک ها را کنار میزنند به این امید شاید صدایش را بار دیگر بشنوند.

هرچه میگذرد گفته  شیخ شیرازی سعدی بیشتر به دل می نشیند که بنی آدم را اعضای یکدیگرند.  جهانی شدن سرمایه داری،نتایج گسترش آن در پی سود بیشتر کل کره زمین را به لیه نابودی کشانده است تجربه کوید نوزده حکایت از درد مشترک کل بشریت  باهم با خود در وسیعترین میزانش به ارمغان آورد.  اما ماهیت نظام سرمایه داری حفظ منافع خصوصی،تمرکز ثروت و سرمایه در دست مشتی کوچک، جنگ افروزی است. ناتو این کشورهای سرمایه داری متحد جهان  میلیارد ها دلار  اسلحه به میدان جنگ اوکراین میریزد در حالیکه مردم زلزله زده سوریه را در تحریم اقتصادی همچنان نگه میدارد. 

امروز بخوبی این واقعیت تلخ زندگی را در مناطق زلزله می توان یخوبی مشاهده کرد. ناتوانی نظام های جنایتکار سرمایه داری حاکم را.که هیچگونه تدارکی برای کمتر کردن  خسارات جانی و درد ورنج مردم ندیده اند. درود به همیاری مردمی که در سراسر جهان داوطلبانی خود را به یاری زلزله زدگان رسانده اند. خدمت به خلق  پرچم راستینی است که احزاب و سازمانهای چپ و کمونیستی  استوار بر دوش می کشند. 

مردم هر سه کشور ها سال هاست تحت ستم و استثمار شدید این حکومت های ضد مردمی تلاش می کنند  اوضاع را تغییر دهند . اما حاکمان مرتجع این سه کشور همچنان بر سر کار باقی مانده اند. چون متشکل نیستند، تشکیلات پیشرو انقلابی خود را ندارند و خرده بورژوازی در صفوف نیروهای انقلابی تخیلات واهی را پراکنده کرده است. هیچ راهی جز متشکل شدن طبقه کارگر ، سراسری شدن تشکلات توده ای و همبستگی  ستمدیدگان در عمل مشترک موجود نیست. 

حزب رنجبران ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *