3. دسامبر 2023

یازدهم جولای ۲۰۲۲ 

تصویب معاهده بلژیک با رژیم اسلامی ایران  که بناست روز چهاردهم ژوئیه در پارلمان مورد شور قرار گیرد اقدامی است در خدمت رژیم دیکتاتوری حاکم در ایران . 

گروگانگیری یکی از شیوه های شناخته شده ایست که رژیم جمهوری اسلامی در طول حیات خود بکارگرفته تا عناصر تروریست  خود را که دستگیر می شوند نجات دهد. این لایحه بی شک به  سود دستگاه های امنیتی برون مرزی ایران است و  نقش موثری در ترور پروری را داراست. 

حزب رنجبران ایران با آگاهی به این امر که دموکراسی های پارلمانی نظام جهانی سرمایه،  برای چانه زنی میان نمایندگان خود طبقه است؛ بنابراین ضمن محکوم کردن تصویب چنین  معا هده ای از کلیه نیروهای  کارگری ومترقی جهان میخواهد علیه تصویب آن برخیزند و برای آزادی زندانیان دو تابعیتی که در سیاه چال های رژیم جنایتکار ایران در بندند تلاش کنند. هم اکنون ده ها زندانی دو تابعیتی و خارجی در زندان ها ی ایران هستند ازجمله  احمدرضا جلالی، سیسیل کوهلر و ژاک پاریس،  مهران رئوف و مراد طاهباز، ناهید تقوی که باید فوری وبدون قید وشرط آزاد گردند.

کارگران، زنان ومردان بلژیک تاریخ پر افتخاری در مبارزه علیه نازیسم وفاشیسم دارند و آگاهند که کارگران وزحمتکشان وکلیه انسان های مترقی ایران تحت  سرکوب دائمی رژیم جمهوری اسلامی می باشند. هم اکنون زندان های ایران پر از زنان ومردانی است از میان کارگران، معلمان و بازنشستگان که برای اعتراف به تهمت بی اساسی که به آنها زده میشود، در زیر شکنجه قرار دارند. جلوگیری از تصویب این معاهده گامی است موثر در همبستگی با  آنها.

ما با تمام نیرو از تظاهرات جلو پارلمان بلژیک پشتیبانی می کنیم

حزب رنجبران ایران 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *