6. ژوئن 2023

زندانیان سیاسی فوری، بدون قید و شرط باید آزاد شوند.

رژیم جمهوری اسلامی ایران سراسیمه و هراسناک از یک خیزش عمومی مردم به ستوه آمده بجای پاسخ به خواست‌های به حق مردم، شمشیر از رو بسته و بی شرمانه ماموران امنیتی خود را گله گله بدون اطلاع قبلی به خانه‌های فعالان کارگری گسیل می دارد. طبق گزارشات خانواده‌ها، ماموران امنیتی بدون اجازه و بزور وارد می شوند و کل زندگی خانواده‌ها را بهم می ریزند و هرچه بدرد بخور است را بدون هرگونه صورت مجلسی با خود می برند. در این چند روزه ده‌ها فعال کارگری از جمله:

رضا شهابی، حسن سعیدی، داود رضوی از سندیکای اتوبوسرانی و ریحانه انصاری نژاد از فعالان کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری در ایران را دستگیر کرده‌اند.

منطق رژیم سرکوبگر سرمایه‌داری ایران که سایه شوم فقر و گرسنگی را در جامعه ایران گسترده است، بکار برد زور، دستگیری، شکنجه و اعدام است. در نتیجه طبقه کارگر و نیروهای اجتماعی ستمکش در عمل آموخته‌اند که در پاسخ به این منطق ارتجاعی حاکمیت هیچ راهی جز مقاومت و مبارزه تا به آخر موجود نیست. وحدت و یکپارچگی جنبش کارگری با جنبش معلمان و بازنشستگان در بر گزاری موفقیت‌آمیز روز تاریخی اول ماه مه، دشمن را بازهم بیشتر به تکاپو انداخته و ترس و لرز خود را به صورت خشنی با دستگیری‌های سراسری، تلاش می کند بپوشاند. مسیر گلگون شده‌ی مبارزات توده‌های زحمتکش و کار در همین چند هفته گذشته، که بیش از شش کشته بجا گذاشته نشانی است پر رنگ از پائینی‌ها که دیگر هیچگونه اعتمادی به این نظام سرمایه‌داری رانت خوار نئولیبرالیستی ندارند. 

حزب رنجبران ایران ضمن محکوم کردن کلیه فعالیت‌های دستگاه‌های امنیتی در آزار خانواده‌ها و دستگیری فعالان کارگری و اجتماعی، مجدانه برای آزادی بدون قید و شرط زندانیان سیاسی مبارزه می کند.

زمان آن فرا رسیده است که مرتجعان حاکم را همه جانبه‌تر از گذشته زد، بر ماست که یکی شویم و در صفی متحد برای آزادی بدون قید و شرط زندانیان سیاسی مبارزه کنیم.

زندانی سیاسی فوری، بدون قید و شرط آزاد باید گردد

حزب رنجبران ایران 

اردیبهشت 1401

One thought on “زندانیان سیاسی فوری، بدون قید و شرط باید آزاد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *